Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Wykorzystywanie seksualne
Wykorzystywanie seksualne
9,00 zł 6,75 zł
szt.
Obudź się i powstań z martwych
Obudź się i powstań z martwych
3,50 zł 2,63 zł
szt.
Zbroja Boża
Zbroja Boża
7,00 zł 5,25 zł
szt.
Psałterz
Psałterz
28,00 zł 21,00 zł
szt.
Klucz do Biblii
Klucz do Biblii
99,00 zł 74,25 zł
szt.
Sztuka zarządzania samym sobą...
Sztuka zarządzania samym sobą...
19,00 zł 14,25 zł
szt.
Tożsamość, religia, tolerancja
Tożsamość, religia, tolerancja
85,00 zł 63,75 zł
szt.
Wielki atlas biblijny
Wielki atlas biblijny
160,00 zł 120,00 zł
szt.
Sprawa zmartwychwstania
Sprawa zmartwychwstania
27,00 zł 20,25 zł
szt.

Ateizm zabija

Ateizm zabija - okladka.jpg
  • Promocja!
  • Nowość
Dostępność: duża ilość
Cena: 29,93 zł 39,90 zł 29.93
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

ATEIZM ZABIJA

Autor:
  Barak Lurie
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2020
Format:    150 x 222 mm
Oprawa:    miękka
Liczba stron:    376
 
Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:    978-83-7829-297-5
 

W książce Ateizm zabija Barak Lurie ujawnia tragizm świata bez Boga. W przeciwieństwie do wszechobecnej medialnej mantry próbującej nas przekonać, że ludzie wyznający wiarę w Boga są odpowiedzialni za większą liczbę ofiar śmiertelnych niż jakiekolwiek kataklizmy, które kiedykolwiek nawiedziły ziemię, to tak naprawdę właśnie usunięcie Boga z człowieczego myślenia skutkuje zatrważającą skalą popełnionych mordów i ludobójstw. Od czasów rewolucji francuskiej, kiedy to ateizm po raz pierwszy sięgnął po władzę, nie zajmuje się niczym innym jak tylko zabijaniem. Przede wszystkim zabija swoją ideologią, którą jest progresywizm, eugenika, faszyzm i komunizm. Lurie dowodzi, że to bezbożność leżąca u podstaw każdej z tych ideologii pozbawiła życia setki milionów ludzi.
    Ateizm nie tylko unicestwia życie. Unicestwia także wszelkie dążenia, wolną wolę, piękno, współczucie, kreatywność, więź z przeszłością i przyszłością, a przede wszystkim samą wolność. Ateizm oferuje jedynie chaos i destrukcję.
     Obecnie świat koncentrując się na radykalnym islamie, jest skłonny traktować go jako największe zagrożenie dla naszej cywilizacji. I chociaż jest on przerażający, to jednak bez wątpienia największymi wrogami ludzkości są bierność i brak poczucia własnej tożsamości. Przecież to nic innego jak nasza wola walki i potrzeba wypełnienia misji pokonały horror faszyzmu i komunizmu. Dlatego właśnie musimy przeciwstawiać się zalewowi ateizmu w każdej jego postaci. Bóg dał nam wolność. Bóg dał nam także poczucie celu, które prowadzi nas ku zdrowej cywilizacji. Jeśli ich zabraknie, nie będzie o co walczyć. Barak Lurie stwierdza, że brak zaufania Bogu jest największym zagrożeniem ludzkości. Dlaczego tak uważa? Ponieważ bezbożność nigdy niczego nie zbudowała, a jedynym co potrafi, jest niszczenie wszystkiego na swojej drodze z siłą tornada.
     Pożary wybuchały i dalej będą wybuchać. Jak zawsze znajdą się wrogowie dążący do zniszczenia naszej cywilizacji. Jeśli jednak nie będziemy utrzymywać w każdym mieście placówek straży pożarnej i jej dzielnych załóg biegłych w regułach postępowania z żywiołem, to pożary te w końcu nas pochłoną. Podobnie ma się rzecz z przerażającymi, agresywnymi ideologiami. Jedynym ratunkiem jest odpowiednie przygotowanie się do stawienia im czoła. Dlatego Bóg zawsze powinien pozostawać w centrum naszego myślenia i kultury.

 

 

Opinie o produkcie (1)

25 sierpnia 2020

W ostatnich tygodniach pewnie wielu z nas zadało sobie pytanie o to, jak Kościół poradzi sobie z pandemią. Odpowiedzi jeszcze nie znamy, bo wciąż jesteśmy w trakcie tego procesu. Nie ukrywam, że pojawił się we mnie w pewnej chwili taki niepokój, że może rozwinąć się ateizm, że ludzie odejdą od wiary. Żywię jednak nadzieję, że tak się nie stanie i że wyjdziemy z tego – jako Kościół – silniejsi. Mimo to zachęcam do przeczytania książki „Ateizm zabija” (Oficyna Wydawnicza VOCATIO), która ukazała się jeszcze przed wybuchem epidemii SARS-CoV-2, a która chyba podejmuje szalenie aktualne tematy. Do czego prowadzi ateizm? Najkrótsza odpowiedź sprowadza się do jednego słowa: prowadzi do śmierci. Niekoniecznie chodzi o śmierć jednostkową (chociaż czasem też), ale bardziej o śmierć społeczeństwa, cywilizacji, człowieczeństwa. „Jestem ateistą, ale dzięki Bogu nikim innym” – autor już na początku dzieli się swoim doświadczeniem. Teraz jest miłośnikiem Boga, ale niegdyś był ateistą i myślał, że to nic takiego. Okazuje się jednak, że bezbożność to nie jest nic takiego. I że brak wiary w Boga na przestrzeni dziejów był przyczyną wielu złych rzeczy, które się przytrafiły ludzkości. „Bez Boga nie ma prawdziwego celu” – pisze na kartach książki Barak Lurie. I kawałek dalej dodaje: „Ateizm wysysa radość – i cel – życia. Najkrócej mówiąc, nic w samym ateizmie nie daje niczego, na co można czekać. Świat z Bogiem oferuje przynajmniej nadzieję – niesłuszną, jak mogliby sądzić ateiści – zbawienia, życie po śmierci lub spotkanie z samym Bogiem”. Ta książka to nie teoretyczny podręcznik o ateizmie – ale to opowieść nafaszerowana przykładami, niekiedy bardzo bolesnymi, działania ateizmu w historii ludzkości. I tej odległej, i tej bardzo nam bliskiej, dotykającej naszego dzisiaj. To historie, obok których trudno przejść bez emocji. Jeśli ktoś szuka argumentów przeciwko ateizmowi – to na kartach tej książki znajdzie ich wiele. To lektura warta zauważenia w czasie pandemii. Może być bowiem ostrzeżeniem – co się może stać, jeśli epidemię potraktowalibyśmy jako okazję do odejścia od Boga. Nie warto jej tak traktować. Ale książkę warto przeczytać. (recenzja na portalu Misyjne Drogi)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl