Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Katolicki komentarz biblijny
Katolicki komentarz biblijny
250,00 zł 212,50 zł
szt.
Leksykon biblijny
Leksykon biblijny
180,00 zł 153,00 zł
szt.
Słownik teologii św. Pawła
Słownik teologii św. Pawła
200,00 zł 170,00 zł
szt.
Biblia uśmiechnięta
Biblia uśmiechnięta
48,00 zł 24,00 zł
szt.
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC granatowa
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC granatowa
159,99 zł 135,99 zł
szt.
Hebrajsko-polski Stary Testament - Prorocy
Hebrajsko-polski Stary Testament - Prorocy
220,00 zł 187,00 zł
szt.
Słownik antropologii Nowego Testamentu
Słownik antropologii Nowego Testamentu
90,00 zł 76,50 zł
szt.

Leksykon biblijny

Leksykon biblijny.jpg
  • Promocja!
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 153,00 zł 180,00 zł 153.00
ilość szt.
Zyskujesz 153 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Leksykon biblijny
Prymasowska Seria Biblijna


Autor:    Fritz Rienecker, Gerhard Maier
Wydanie:    drugie
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2008
Tłumaczenie:    Danuta Irmińska, uzupełnienia - Joanna Kruczyńska
Redakcja:    Agnieszka Ćwiklińska, Krzysztof Neuhaus, redaktor naukowy wydania polskiego: ks. Waldemar Chrostowski
Tytuł oryginału    Lexicon zur Bibel
Wydawca oryginału:    R. Brockhaus Verlag
Format:    170 x 235 mm
Oprawa:    twarda, szyta, ze złoceniami i kapitałką, obwoluta
Liczba stron:    944
Waga:    1.560 kg
Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:    83-7146-061-9

 


 
      Kupując Leksykon biblijny, otrzymasz GRATIS Przewodnik apologetyczny


Leksykon to zgodnie z etymologią słownik encyklopedyczny. Leksykon biblijny to dzieło specjalistyczne, zawierające skondensowane, encyklopedyczne, ułożone w porządku alfabetycznym wiadomości na temat pojęć, imion i nazw występujących w Biblii, zbiorów i poszczególnych ksiąg biblijnych, a także różnorodnych realiów świata biblijnego i najważniejszych tematów teologicznych. Autorzy i redaktorzy wydania oryginalnego dołożyli starań, aby ich dzieło rzetelnie odzwierciedlało postępy najnowszych badań nad Pismem Świętym. Jednak, co zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach wcale nie było praktyką powszechną, nie wyolbrzymiają oni i nie monopolizują radykalnych rezultatów dociekań naukowych, polegając przede wszystkim na tych, które w biblistyce staro- i nowotestamentowej zyskały sobie dobrą i ugruntowaną pozycję. Dzięki temu w podejściu do ksiąg świętych respektuje się także fakt, iż są to pisma religijne stanowiące owoc natchnienia i objawienia Bożego. Właśnie stąd wynika ich unikatowy charakter i autorytet oraz potrzeba pokory w objaśnianiu zawartego na ich kartach słowa Bożego. Pozwala to uniknąć nazbyt śmiałych i jednostronnych hipotez, w jakie obfituje religioznawstwo oraz niektóre krytyczno-literackie badania Biblii.

W przedmowie do wydania oryginalnego znalazło się życzenie, aby niniejsze dzieło sprzyjało radości, jaka płynie z osobistego spotkania ze zbawczym orędziem Biblii. Temu celowi jest również podporządkowana zwięzła prezentacja różnorodnych zapatrywań i poglądów, które powinny zbliżać nas do Boga i bogactwa Jego słowa. Te same intencje i nadzieje przyświecają całej „Prymasowskiej Serii Biblijnej”.


Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski

 

Jak nie da się żyć bez wody i powietrza, tak również nie potrafię sobie wyobrazić, by jakikolwiek człowiek kultury mógł żyć bez Biblii. Dla naszej cywilizacji jest ona osnową i fundamentem całego naszego sposobu myślenia.  Trzeba więc ją czytać i rozumieć. Oczywiście inaczej odbieramy jej przesłanie, gdy mamy lat dziesięć, a inaczej u schyłku życia. Zawsze jednak musimy wnikać w jej treści z całą należną jej powagą.  Leksykon biblijny opublikowany przez VOCATIO jest niewątpliwie narzędziem, które każdemu światłemu człowiekowi przyda się bardzo w procesie poznawania przekazu biblijnego. Jest to znakomita i świetnie przygotowana edytorsko publikacja, która wieloaspektowo przydaje się w trakcie lektury Pisma świętego, do pogłębiania wiedzy o najważniejszej Księdze naszej cywilizacji. Z całą pewnością każdy człowiek kultury i szeroko pojętych mediów powinien mieć ten leksykon w swojej podręcznej bibliotece.


 

Andrzej Seweryn
dyrektor Teatru Polskiego

 

 

Komu może się przydać Leksykon Biblijny? Specjalistom czy uczestnikom tematycznych teleturniejów? Im na pewno, ale czy tylko im? Po przejrzeniu opasłego tomu mogę zaświadczyć, że to książka dla wszystkich, którzy mają zdrową ciekawość świata i kultury. Z Biblii wyrośliśmy wszyscy - wierzący i niewierzący. Nasza kultura jest zbudowana na dziedzictwie biblijnym i dla każdego światłego człowieka to olbrzymie dziedzictwo musi być przedmiotem zainteresowania.

    Wiedza zawarta w Leksykonie podana jest przystępnie i w sposób pogłębiony. Odpowiada ona na pytania z dziedziny teologii, historii i kultury, nawet gdybyśmy chcieli się dowiedzieć tego, jak pieczono placki w Egipcie. Wystarczy poszukać odpowiedniego hasła. Niezwykle przyjemnie jest nawet po prostu otworzyć ten tom na przypadkowej stronie, a każde z napotkanych haseł okazuje się niezwykle interesujące. 

Krzysztof Zanussi
reżyser

Opinie o produkcie (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl