Ach te kobiety, ach ci mężczyźni
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Ach te kobiety, ach ci mężczyźni
czyli kilka słów o małżeńskich sprzecznościach i paradoksach
Autor: Cecil G. Osborne
Data i miejsce wydania: Warszawa 2019
Tytuł oryginału The Art of Understanding Your Mate
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 280
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-282-1
Poprzednie wydanie tej książki ukazało się pod tytułem Sztuka bycia razem
Choć dla wielu osób jest to trudne do przyjęcia, najbardziej typową potrzebą „słabej płci” jest potrzeba czucia się bezpieczną. Fundamentalnym pragnieniem mężczyzny jest z kolei: otrzymywać czułość i oznaki pełnego przywiązania ze strony kobiety. Popatrzmy bliżej na te dwa rodzaje oczekiwań. Kobieca potrzeba bezpieczeństwa nie ogranicza się do dobrobytu materialnego. Konieczna jest tu raczej głęboka świadomość faktu, że jest się gorąco kochaną. Żona chce wiedzieć, że mąż troszczy się o nią, oraz że jest wystarczająco silny, aby zapewnić jej opiekę. Mężczyzna musi więc okazać się kimś takim, na kim spokojnie będzie można polegać. Podświadomie kobieta często sprawdza, czy istotnie jej partner jest tak silny, jak ona tego pragnie.
Tymczasem on potrzebuje przede wszystkim czułości. Są mężowie, którzy czują się zmieszani widocznymi objawami okazywania im uczuć. A jednak zawsze szukają ciepła, delikatności, przywiązania, czasami nawet bardzo desperacko. Oczywiście różne osoby mogą zaakceptować różne formy zewnętrzne, w jakich ta czułość może im być przekazana. Nie wszyscy będą jednakowo otwarci na bezpośrednio ofiarowaną im miłość.
Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu, wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Nasze Inspiracje
Niemalże każdy rozdział książki Osborne’a udowadnia: "Bez względu na to, jak wiele animozji powstało między małżonkami, twierdzę, że zwrot ku lepszemu jest możliwy". Autor uwidacznia różnice między kobietami a mężczyznami nie po to, aby dać im narzędzie do zwalczania siebie nawzajem, lecz po to, aby się lepiej zrozumieli i dopełniali. Robi to, opierając się na niezwykłych historiach małżeństw na skraju rozpadu oraz tych "wzorcowych", które potrzebowały uzdrowienia i pomocy na różnych etapach swojej relacji. Przedstawione historie małżeństw to owoc pracy autora – psychologa rodzinnego. Mimo że nie każda para potrafiła skorzystać z pomocy, to jednak przedstawione sytuacje rzucają światło na drogę wyjścia z labiryntu nieporozumień. Książkę można polecić zarówno małżeństwom, jak i osobom jeszcze niezamężnym. (Agnieszka Jedynak, recenzja z czasopisma Nasze Inspiracje)