Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Trudne fragmenty Biblii
Trudne fragmenty Biblii
200,00 zł 170,00 zł
szt.
Encyklopedia Kościoła
Encyklopedia Kościoła
260,00 zł 221,00 zł
szt.
Bezpieczne relacje
Bezpieczne relacje
34,90 zł 29,67 zł
szt.
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC czarna
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC czarna
159,99 zł 135,99 zł
szt.
Biblia pierwszego Kościoła okładka PU, różowa
Biblia pierwszego Kościoła okładka PU, różowa
160,00 zł 136,00 zł
szt.
Słownik symboliki biblijnej
Słownik symboliki biblijnej
200,00 zł 170,00 zł
szt.
Hebrajsko-polski i aramejsko-polski  słownik Stronga
Hebrajsko-polski i aramejsko-polski słownik Stronga
240,00 zł 204,00 zł
szt.
Małżeństwo po rozwodzie
Małżeństwo po rozwodzie
24,99 zł 21,24 zł
szt.
Komentarz tematyczny do Nowego Testamentu - 3 tomy
Komentarz tematyczny do Nowego Testamentu - 3 tomy
720,00 zł 576,00 zł
szt.

Bezpieczne relacje

Bezpieczne relacje_okladka.jpg
  • Promocja!
Dostępność: duża ilość
Cena: 29,67 zł 34,90 zł 29.67
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.67
Autor: -
Kod produktu: 748
Pin It

Opis

BEZPIECZNE RELACJE

Autorzy: dr John Townsend, dr Henry Cloud
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2018
Format:    125 x 195 mm
Oprawa:    miękka
Liczba stron:    232

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:   978-83-7829-271-5

 

  • Dlaczego tak często wybieram ludzi, którzy mnie zawodzą?
  • Dlaczego przyciągam nieodpowiedzialne osoby?
  • Dlaczego w mojej pracy trafiam na ludzi pozbawionych skrupułów?
  • Dlaczego tak trudno jest mi znaleźć przyjaciół?
  • Co takiego jest we mnie, że przyciągam złych ludzi?

 

Czy którekolwiek z tych pytań brzmi znajomo? Czy ktoś z Twoich bliskich lub Ty sam/sama je sobie zadawałeś/zadawałaś? Jeśli tak, to książka ta jest dla Ciebie. Pomoże Ci ona zdobyć lub pogłębić swą wiedzę na temat zdolności rozpoznawania charakteru człowieka, która sprowadza się do właściwej oceny tego, kto jest dla mnie dobry, a kto nie.

     Dobre osoby swoją obecnością, uczciwością i akceptacją sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi. Takie osoby pozytywnie wpływają na nasz rozwój duchowy. Problem pojawia się, gdy zaufamy niewłaściwej osobie oraz gdy taka sytuacja się powtarza. Z wielu powodów zbliżamy się do tych, którzy nas wykorzystują, zaniedbują, szkodzą bądź niszczą. Takie sytuacje będą prowadzić do depresji, kompulsywnego zachowania, problemów i konfliktów w pracy oraz w małżeństwie. Jak ich uniknąć i jak sobie z nimi radzić?

     Dzięki wiedzy zawartej w tej pozycji nauczysz się odróżniać ludzi bezpiecznych od niebezpiecznych, a także rozróżniać przyjaciół prawdziwych i pozornych. Ta potrzebna i bardzo przydatna umiejętność zwiększy Twoją pewność siebie, zapewni Ci wewnętrzny spokój i przyciągnie satysfakcjonujące, bezpieczne relacje. Warto po tę książkę sięgnąć.

RECENZJA NA PORTALU RECENZJE CHRZEŚCIJAŃSKIE

RECENZJA NA BLOGU BIEGNĄC POD WIATR

 

Opinie o produkcie (2)

6 grudnia 2019

Jak odróżnić ludzi dających bezpieczeństwo od niebezpiecznych? To pytanie, które zarazem jest podtytułem książki, stanowi punkt wyjściowy dla autorów. Relacje są nam potrzebne, by prawidłowo funkcjonować. Jak sami mówią: "Problemem nie jest nasza potrzeba przyjaźni, bliskości, przylgnięcia do innych (…). Prawdziwym problemem jest to, że nie potrafimy rozpoznawać charakteru innych ludzi". Dlatego obydwaj autorzy obnażają typy charakterów, z którymi się spotykamy, a które oddziałują na nas destrukcyjnie. Ponadto podpowiadają, jak reagować, aby nie poddać się niebezpiecznym wpływom, a jednocześnie pomóc tym osobom zobaczyć problem. Przechodząc przez kolejne rozdziały, niczym w lustrze możemy także przyjrzeć się własnym cechom charakteru, by sprawdzić, co wnosimy w nasze relacje. Gorąco polecam! (recenzja czasopisma "Nasze Inspiracje")

21 stycznia 2020

"Bezpieczne relacje" i "Odważ się pokonać granice" to kolejne książki bestsellerowych autorów: dr. Henry Clouda i dr. Johna Townsenda, po które sięgnęłam i które były dla mnie w jakiś sposób porządkujące w zakresie doświadczeń interpersonalnych. Relacje międzyludzkie to bliższe lub dalsze więzi angażujące osoby z różnymi temperamentami, paradygmatami, emocjonalnością i wrażliwością… Odbieramy je zwykle całym sobą – na wielu płaszczyznach duszy, dlatego lubią się komplikować. Potrzeba więc czasem zdrowego dystansu lub opinii osoby postronnej, żeby umieć się odnaleźć. Autorzy recenzowanych pozycji służą głosem doradczym, dostarczając wiedzę o mechanizmach stojących za trudnymi, a czasem toksycznymi relacjami i o sposobach radzenia sobie z nimi. "Bezpieczne relacje" to książka, która może pomóc czytelnikowi wydostać się z błędnego koła relacji, w których czuje się sfrustrowany, wykorzystywany, permanentnie raniony lub w inny sposób tak ograniczany, że zamiast współrozwijać się w tych relacjach, odnosi wrażenie destrukcji i ciasnoty. W opisywanym przez autorów książki procesie wychodzenia z niebezpiecznych relacji i stawania się osobą, która dojrzale nawiązuje kontakty, zainteresowały mnie w szczególności dwa elementy. Po pierwsze, zwróciłam uwagę na przyczyny, dla których ludzie tkwią w destrukcyjnych relacjach. Każda z nich okazała się jakąś nieodrobioną życiową lekcją, błędami nieskonfrontowanymi lub zaszczepionymi mimowolnie. A ponieważ wierzę, że ludzka samoświadomość, przez którą rozumiem poznanie i akceptację prawdy o samym sobie, ma w sobie pierwiastek wolności, w której można decydować o własnym losie, rozdział omawiający te kwestie uznałam za jeden z ważniejszych. Następnie, zaciekawił mnie fragment o podejmowaniu działań, które tylko pozornie mogą przybliżyć do bezpiecznych relacji, a które w rzeczywistości są nieskuteczne i finalnie prowadzą do smutnej konkluzji, że tylko nieliczni mogą cieszyć się satysfakcjonującymi znajomościami. Działania te są paliwem wspomnianego błędnego koła. Podsumowując, książki "Bezpieczne relacje" i "Odważ się pokonać granice" polecam czytać w pakiecie, gdyż uzupełniają się tematycznie. Moje inspiracje zaczerpnięte z recenzowanych książek, często odrywały się od ich tematyki i przykładałam je do innych znanych mi doświadczeń i wtedy czytanie bardziej przypominało trawienie. Kilka fragmentów pozaznaczałam ołówkiem, pewnie będę do nich wracać. (Recenzja na portalu Recenzje chrześcijańskie)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl