Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
RSB 20 - ROZPORZĄDZENIA DOTYCZĄCE KOBIET W KPŁ 15
RSB 20 - ROZPORZĄDZENIA DOTYCZĄCE KOBIET W KPŁ 15
75,00 zł 52,50 zł
szt.
Śmierć ukochanej osoby
Śmierć ukochanej osoby
9,00 zł 6,30 zł
szt.
Granice w relacjach małżeńskich
Granice w relacjach małżeńskich
29,00 zł 20,30 zł
szt.
Temperament a Duch Święty
Temperament a Duch Święty
34,00 zł 23,80 zł
szt.
Zgrane zespoły
Zgrane zespoły
39,90 zł 27,93 zł
szt.
Honor i hańba
Honor i hańba
29,00 zł 20,30 zł
szt.
Powrót Pana
Powrót Pana
19,00 zł 13,30 zł
szt.
Tajemnica Dzikiego Boru - DVD
Tajemnica Dzikiego Boru - DVD
19,50 zł 13,65 zł
szt.
Encyklopedia biblijna
Encyklopedia biblijna
160,00 zł 112,00 zł
szt.
Biblijne chrześcijaństwo
Biblijne chrześcijaństwo
15,00 zł 10,50 zł
szt.
Kim jestem?
Kim jestem?
27,00 zł 18,90 zł
szt.
Ojcowska miłość
Ojcowska miłość
29,00 zł 20,30 zł
szt.

Chrześcijaństwo, a sekty i religie

  • Promocja!
Dostępność: średnia ilość
Cena: 3,50 zł 5,00 zł 3.50
ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

CHRZEŚCIJAŃSTWO, A SEKTY I RELIGIE

Porównanie 20 religii i sekt z biblijnym chrześcijaństwem

 

Format: 980 x 215 mm, składane w harmonijkę (7 łamów).  Duża odporność na zużycie poprzez lakier na całości.
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2012

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN: 978-83-7829-006-3

 

Broszura Chrześcijaństwo, a sekty i religie porównuje wierzenia 20 religii, sekt i innych grup wyznaniowych. Przedstawia je w formie porównania tabelarycznego i ukazuje, jak każda z tych religii odpowiada m.in. na takie pytania jak:
-  Kim jest Bóg?
-  Kim jest Jezus?
-  Jak zostać zbawionym?
-  Co dzieje się po śmierci?

W broszurze porównano do biblijnego wzorca kerygmatu chrześcijańskiego: Świadków Jehowy, Islam, religię Mormonów, Buddyzm, Hare Kryszna, New Age, Bahai, sektę o nazwie Nauka Chrześcijańska (Christian Science), Kościół Zjednoczeniowy i wiele innych.

Porównanie zostało przedstawione w formie syntetycznej, przejrzystej, kolorowej tablicy. Broszura ta jest znakomitą pomocą na lekcje religii, historii czy spotkania biblijne.

  

Opinie o produkcie (1)

9 listopada 2015

Tabele, tabele, tabele! Każdy kto w dzieciństwie kochał czytać encyklopedie polubi tę pozycję. Chrześcijaństwo, a sekty i religie to 14 stronicowa broszura na prześlicznym świecącym, lakierowanym papierze w formacie zeszytowym, porównująca ze sobą 20 wierzeń. Autorzy porównują religie pod kątem 8 kategorii "chrześcijańskich": – założyciel, – pisma, – Bóg, – Jezus, – Duch Święty, – zbawienie, – śmierć, – wierzenia, praktyki i inne. Ujęcie tematu pozycji w ten sposób sprawia, że broszura jest mini-przewodnikiem apologetycznym. Gdybym chciała porozmawiać z "ewangelistą" któregoś z tych nie- lub pseudochrześcijańskich wiar w oparciu o rzeczone tabele, na pewno nie dałabym rady obalić każdej doktryny. Chrześcijaństwo, a sekty i religie to w końcu mała encyklopedia o charakterze porównawczym, a nie studium poszczególnych wyznań. Mi jednak takie zestawienie wystarczy (póki co) – osobie, która nie zna zbyt wielu wyznawców sekt i innych "orientalnych" wyznań. Dowiedziałam się, jaki jest stosunek opisane religie mają do Jezusa, zbawienia itd. Będę wiedzieć na przyszłość z kim mam do czynienia i czego się spodziewać. Zaskakującym, ale przydatnym "dodatkiem" są krótkie pytania i odpowiedzi na podstawie Biblii z odesłaniem do konkretnych wersetów: "Jak badać proroków?" – nieprzydatne?, "Jak rozpoznać fałszywą ewangelię?" – pytanie istotne w czasach, których żyjemy, "Jak zostać chrześcijaninem?" – dla naszych niewierzących przyjaciół:) "Dychaczem" jest końcowa tabela: czego niektóre grupy nauczają o Jezusie i co mówi na ten temat Biblia. Znów w sposób tabelaryczny wymienione są niezgodne z Pismem Świętym doktryny i przytoczone wersety biblijne – by móc mieć fundament wiedzy. Dużo jak na 14 stron? Dużo. A cena-żart wynosi 5 PLN. Polecam wszystkim tym, których nie ciągnie do książek o innych religiach i zgłębiania apologetyki (choć naprawdę czytałam takie książki i naprawdę warto!!!) oraz tym, którym obija się w mediach słowo "Scjentologia", "Kabała", "Hary Kryszna", a nie wiedzą co to wszystko oznacza:)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl