Producenci

E-book (PDF) RSB 16 - Pokarm i napój miłości

RSB 16_ebook.jpg
  • Promocja!
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 55,30 zł

Cena regularna: 79,00 zł

55.30
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 79,00 zł
ilość szt.
Zyskujesz 55 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Pokarm i napój miłości. Symbolizm w ponaddosłownej interpretacji Biblii w tradycji Kościoła - e-book (PDF)
RSB 16


Autor: Krzysztof Bardski
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa
Format: PDF
Liczba stron wersji papierowej: 423

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Książka dostępna w formie PDF przygotowanego do prywatnego użytku kupującego.

 

Ks. Krzysztof Bardski (ur. 1962) – doktor nauk biblijnych Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie, studiował również w Jerozolimie. Autor licznych prac naukowych i popularyzatorskich z dziedziny biblistyki, m.in. książek Abraham – tajemnica ojcostwa, Podręcznik do nauki języka greckiego Nowego Testamentu, Pieśń nad Pieśniami. Autor przekładów z języka hebrajskiego, greckiego, łacińskiego i aramejskiego. Tłumacz i redaktor ekumenicznego przekładu Biblii. Wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Na przestrzeni wieków chrześcijanie na różne sposoby odczytywali Biblię. Z jednej strony starali się odkryć jej sens dosłowny, zamierzony przez autorów natchnionych i wynikający z kontekstu historycznego czasów, w których została napisana. Z drugiej zaś prowadzili duchowy dialog z Biblią, w wyniku którego w sposób twórczy ubogacali jej sens własnymi skojarzeniami. Ten ostatni rodzaj lektury nazywamy interpretacją ponaddosłowną, która obejmuje interpretację alegoryczną lub mistyczną i w dużej mierze również duchową. Twórczy charakter interpretacji ponaddosłownej wyraża się m.in. w symbolizmie, czyli budowaniu przez czytelnika nowych znaczeń na pierwotnym znaczeniu określonych motywów literackich tekstu. W wyniku takiego odczytywania Biblii w starożytności i średniowieczu powstała niezwykle bogata tradycja, obejmująca barwne i zaskakujące skojarzenia, obrazy i interpretacje Pisma Świętego.


Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu, wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl