Producenci

Granice w randkowaniu

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 34,99 zł 34.99
ilość szt.
Zyskujesz 34 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

GRANICE W RANDKOWANIU

Autor:  dr Henry Cloud i dr John Townsend
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2016
Format:    125 x 195 mm
Oprawa:    miękka
Liczba stron:    336

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:   978-83-7829-197-8

 

Zasady randkowania, które pomogą ci znaleźć miłość twojego życia

Między życiem w pojedynkę a małżeństwem rozciąga się droga zwana randkowaniem. Z jednej strony randkowanie ma nas przygotowywać do małżeństwa, czynić nas lepszymi ludźmi, rozwijać i uczyć panowania nad sobą. Z drugiej powinno być także dobrą zabawą. Potrzebujemy radosnych, nowych doświadczeń z ludźmi, których poznajemy.

Aby jednak okres randkowania nie stał się dla nas źródłem problemów i bólu, konieczne jest wyznaczenie odpowiednich granic. Bez nich ludzie często bywają rozczarowani, czują się zagubieni i nie wiedzą, co dalej robić. Gdy trafiają na niewłaściwe osoby, albo nie mogą znaleźć tej właściwej lub znajdują właściwą, ale nie odczuwają do niej takiego pociągu, jak do osoby niewłaściwej, zdarza się, że ich serca zostają złamane. Nie wiedzą, jak poradzić sobie z fizycznym pociągiem i ograniczeniami moralnymi.

Odpowiednie granice spełniają kilka ważnych funkcji: definiują nas; pokazują, kim jesteśmy, a kim nie jesteśmy; z czym się zgadzamy, a z czym się nie zgadzamy; co prawdziwie kochamy, a czego nie lubimy. Granice również nas chronią, gdyż uświadamiają innym, co możemy tolerować, a czego nie.

Autorzy bestsellerowej książki Granice w relacjach małżeńskich tym razem pokazują, jak wyznaczyć granice w randkowaniu i jak ich przestrzegać. Nie obawiaj się jednak – ta książka nie jest zbiorem kolejnych zakazów i ograniczeń, które ktokolwiek musiałby sobie narzucać. Nie jest też zwykłym poradnikiem na temat związków i szukania miłości swojego życia. To bardzo mądra pozycja, która pomoże osobom wolnym właściwie pokierować swym życiem uczuciowym. Dzięki radom autorów randkowanie stanie się pięknym okresem ich życia i pomoże zdobyć dobre doświadczenia, które w przyszłości pozwolą im zbudować satysfakcjonujący i głęboki związek małżeński. 

Recenzja portalu Bosko.pl

Recenzja portalu Recenzje chrześcijańskie

Recenzja portalu Można przeczytać

Recenzja na blogu Niezawodna nadzieja

 

Książkę polecają: 

            

            

Opinie o produkcie (5)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu, wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

3 marca 2016

Jakich cech wypatrujesz w swoim przyszłym małżonku/małżonce? Czy idąc na randkę, masz w głowie spis rzeczy, których nie jesteś w stanie zaakceptować w swojej przyszłej drugiej połówce? Czy na pewno są to dobre kryteria? Autorzy książki „Granice w randkowaniu” próbują odpowiedzieć na te i inne pytania związane z poszukiwaniem i wyborem partnera na całe życie. Książka ta to zbiór ciekawych rad i wskazówek, jak dobrze przygotować się do randki i nie podjąć złej decyzji, która może kosztować nas nasze wspólne przyszłe życie. Autorzy „Granic w randkowaniu” dają swoisty przepis na dobre, sprawiające radość spotkanie, ale równocześnie sensowne, wykorzystujące dany czas na dobre poznanie nas samych oraz potencjalnego ukochanego, ukochanej. Wartość i poważna rola stawiania sobie granic tkwi w ich mocy poznawczej oraz ochronie przed niebezpieczeństwem złamanego serca i konsekwencji źle podjętych decyzji. Ważne kwestie omówione w prosty ciekawy sposób i poparte interesującymi przykładami sprawiają, że „Granice w randkowaniu” czyta się z przyjemnością oraz pełnym skupieniem. Pozycja jak najbardziej do przeanalizowania dla każdego singla, „związkowca” oraz wciąż poszukującego miłości. (recenzja portalu Twoja Parafia)

18 kwietnia 2016

"Granice w randkowaniu" to poradnik dla tych osób, które chcą być szczęśliwe w małżeństwie. Autorzy udzielają rad dotyczących zasad randkowania, z których dowiemy się, jak dobrze wykorzystać czas na poznawanie nowych osób i znaleźć miłość swojego życia. Autorzy książki – Henry Cloud i John Townsend – podkreślają, że randkowanie może być pięknym okresem w życiu, ale pod warunkiem, że zostaną w nim zachowane odpowiednie granice dla naszego dobra. Nie chodzi tu jednak o pokazanie kolejnych zakazów i ograniczeń, które mielibyśmy sobie narzucić. Chodzi raczej o wyznaczenie właściwych granic w randkowaniu, po to, by w tym radosnym czasie, pełnym doświadczeń w poznawaniu potencjalnego małżonka, nie ranić siebie ani innych. Istotne jest też zachowanie odpowiedniego dystansu, by ze spokojem móc spojrzeć na całą sytuację. – Być może odkryjemy, że trzeba coś zmienić w sobie samym lub w tej drugiej osobie – zauważają autorzy poradnika. A może zrozumiemy, że brak radości oznacza, iż nie jesteśmy dobraną parą. Puenta jest jednak najistotniejsza: "lepiej odkryć to w okresie randkowania niż w małżeństwie". Dzięki temu mamy szansę zbudować w przyszłości satysfakcjonujący i głęboki związek małżeński.

28 kwietnia 2016

Randkowanie to fajna sprawa. Motyle w brzuchu, wspólne spędzanie czasu, oglądanie filmów, wypady na lody, trzymanie się za ręce, spoglądanie sobie w oczy i długie rozmowy. Jednym słowem poznawanie drugiego człowieka. Czy do randkowania można podejść w przemyślany, odpowiedzialny sposób? Autorzy przekonują, że jak najbardziej jest to możliwe. Zmienili mój sposób patrzenia na randki. Dali również narzędzia do tego, by randkować z rozwagą i mądrością. To praktyczny poradnik. Doktorzy przede wszystkim piszą o granicach, które, jeśli mamy je właściwie ustalone, sprawią, że bez trudu odnajdziemy się w świecie randek. Przekonują, że nie bez znaczenia jest to, czy osoba, z którą się spotykamy, wierzy w Boga tak samo jak my. Pokazują, jak odróżnić przyjaźń od miłości. Wyjaśniają, w jakich obszarach nie można się od siebie różnić, by stworzyć udany związek. Podają przykłady, które udowadniają, że relacje międzyludzkie są bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje.

21 stycznia 2020

"Granice w randkowaniu" to ponad 300-stronicowy poradnik, który pomoże uchronić cię przed wieloma zranieniami i złymi wyborami. Chcesz żyć w małżeństwie, założyć rodzinę? Zajrzyj do książki dwóch amerykańskich psychologów i poznaj ich wskazówki, jak dobrze budować relacje z innymi. Różowo-biała okładka maźnięta przez środek szminką wskazywałaby raczej na typowo kobiecą lekturę, ale zawartość książki zdecydowanie dedykowana jest obu płciom. Psycholodzy dr Henry Cloud i dr John Townsend dzieląc się wieloletnim doświadczeniem pracy, próbują usystematyzować wiedzę na temat… mądrego randkowania. Wydaje się dość kuriozalne, ale naprawdę już sam wstęp przekonuje, że autorzy dobrze wiedzą, o czym piszą, i to, o czym piszą, ma prawdziwą wartość. Podobno każdy modelowy Amerykanin regularnie ląduje na kozetce u swojego psychoterapeuty. W Polsce pomoc specjalistyczna w zakresie psychologii kojarzy się wciąż ze wstydliwą chorobą, o której raczej nie powinno się mówić. Psycholog to ostateczność, gdy jest już naprawdę źle. Tymczasem wydaje mi się, że autorzy zza oceanu uczą nas, żeby zacząć głębiej analizować swoje życie, badać sytuacje, wyciągać wnioski. To nie znaczy, że teraz każdy ma biegać do psychologa, ale żeby nie bać się wypowiadać swoich wątpliwości czy pytać zaufanych ludzi o radę. Taką grupą wsparcia może być na pewno wspólnota, na którą często powołują się autorzy Granic w randkowaniu. Główne bowiem pytania postawione w publikacji brzmią: Jak pogodzić randkowanie z wiarą oraz Jak się zakochać mądrze, by związek z drugą osobą budował i rozwijał, a nie doprowadzał do destrukcji? Książka zawiera wiele cennych uwag, ale przede wszystkim szereg przykładów, w których niejeden/niejedna z nas może się śmiało odnaleźć. Autorzy poruszają temat randkowania jako czegoś, co pomaga zdobywać umiejętności potrzebne do budowania więzi międzyludzkich, zwracają uwagę na kwestię dojrzałości i odpowiedzialności. Uczą, że nie ma ludzi doskonałych, ale jednocześnie zalecają rozeznawać, czy pewne wady u partnera są do zniwelowania, czy też nie. Na przykład radzą, by nie wiązać się z osobą, która notorycznie kłamie, by nie bać się odciąć od destrukcyjnych relacji. To, co szczególnie było dla mnie cenne podczas lektury książki, to częste odwołania do Pisma Świętego. Autorzy znakomicie oparli swój wywód na Słowie Bożym, które w każdym rozdziale było punktem odniesienia. To jasne, że przewodnik nie rozwiąże za nas problemów z naszą osobowością, relacjami z innymi, ale na pewno pomoże nam je wskazać. A to już połowa sukcesu! (Recenzja na portalu Bosko.pl)

30 października 2020

Tytułowe granice odnoszą się do granic w relacjach z innymi. Osobiście nazwałabym je raczej zasadami, które pomogą w lepszy sposób wykorzystać czas randkowania (spotykania się z płcią przeciwną) i budowania związku. W książce nie brakuje konkretnych wskazówek – m.in. o prawdzie w związku, budowaniu na przyjaźni, roli wiary w tworzeniu relacji, przyciąganiu się przeciwieństw. Rady są poparte przykładami z życia oraz doświadczeniami z gabinetów psychologicznych autorów. Liczne historie par sprawiają, że książka jest przyjemna w odbiorze. Najbardziej spodobał mi się rozdział „Za dużo, za szybko” - czyli o przedwczesnym i nadmiernym zaangażowaniu się. Nie spotkałam się z tym tematem wcześniej – ewentualnie w literaturze mówi się o przeciwnym zjawisku. A przecież: „Poznawanie siebie nawzajem wymaga czasu. Jest to po prostu niemożliwe bez ogromu czasu poświęconego budowaniu związku”. Mimo solidnych podstaw i wartości merytorycznej pozycji, warto pamiętać, że znalezione w niej treści należy przyłożyć do realiów swojego życia. O co mi chodzi? W książce znajduje się mnóstwo zachęt do konsultowania się ze swoimi przyjaciółmi. Ogólnie się z tym zgadzam, ale może to być problematyczne, gdy ktoś ich nie posiada lub jest zbyt podatny na zdanie innych. Nie do końca przemawiają do mnie również wskazówki zamieszczone w rozdziale „Wyznaczmy granice fizycznej bliskości”. Mam wrażenie, że kwestia czystości została trochę przerysowana: „Jeśli chodzi o nas samych, to abstynencja seksualna jest najlepszym sposobem na to, żeby się przekonać, na ile spełnionym człowiekiem jesteśmy”. Tak ogólnie, sądzę, że „Granice w randkowaniu” to dobra książka dla tych, którzy szukają swojej drugiej połówki, jak i dla tych, którzy są już w związku (przedmałżeńskim). Skłania do przemyśleń nad wieloma kwestiami związanymi z budowaniem relacji. Warto przeczytać. :)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl