Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Słownik antropologii Nowego Testamentu
Słownik antropologii Nowego Testamentu
90,00 zł 67,50 zł
szt.
Biblia pierwszego Kościoła
Biblia pierwszego Kościoła
160,00 zł 120,00 zł
szt.
Wielki atlas biblijny
Wielki atlas biblijny
160,00 zł 120,00 zł
szt.
Słownik grecko-polski Nowego Testamentu
Słownik grecko-polski Nowego Testamentu
35,00 zł 26,25 zł
szt.
Słownik tła Biblii
Słownik tła Biblii
140,00 zł 105,00 zł
szt.
Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu
Onomastykon Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu
120,00 zł 90,00 zł
szt.
Biblia uśmiechnięta
Biblia uśmiechnięta
48,00 zł 24,00 zł
szt.
Hebrajsko-polski i aramejsko-polski  słownik Stronga
Hebrajsko-polski i aramejsko-polski słownik Stronga
240,00 zł 180,00 zł
szt.
Katolicki komentarz biblijny - egzemplarze uszkodzone
Katolicki komentarz biblijny - egzemplarze uszkodzone
250,00 zł 30,00 zł
Słownik nauczania Jezusa oraz tematów czterech Ewangelii
Słownik nauczania Jezusa oraz tematów czterech Ewangelii
240,00 zł 180,00 zł
szt.

Granice w randkowaniu

Dostępność: duża ilość
Cena: 34,99 zł 34.99
ilość szt.
Zyskujesz 34 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

GRANICE W RANDKOWANIU

Autor:  dr Henry Cloud i dr John Townsend
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2016
Format:    125 x 195 mm
Oprawa:    miękka
Liczba stron:    336

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:   978-83-7829-197-8

 

Zasady randkowania, które pomogą ci znaleźć miłość twojego życia

Między życiem w pojedynkę a małżeństwem rozciąga się droga zwana randkowaniem. Z jednej strony randkowanie ma nas przygotowywać do małżeństwa, czynić nas lepszymi ludźmi, rozwijać i uczyć panowania nad sobą. Z drugiej powinno być także dobrą zabawą. Potrzebujemy radosnych, nowych doświadczeń z ludźmi, których poznajemy.

Aby jednak okres randkowania nie stał się dla nas źródłem problemów i bólu, konieczne jest wyznaczenie odpowiednich granic. Bez nich ludzie często bywają rozczarowani, czują się zagubieni i nie wiedzą, co dalej robić. Gdy trafiają na niewłaściwe osoby, albo nie mogą znaleźć tej właściwej lub znajdują właściwą, ale nie odczuwają do niej takiego pociągu, jak do osoby niewłaściwej, zdarza się, że ich serca zostają złamane. Nie wiedzą, jak poradzić sobie z fizycznym pociągiem i ograniczeniami moralnymi.

Odpowiednie granice spełniają kilka ważnych funkcji: definiują nas; pokazują, kim jesteśmy, a kim nie jesteśmy; z czym się zgadzamy, a z czym się nie zgadzamy; co prawdziwie kochamy, a czego nie lubimy. Granice również nas chronią, gdyż uświadamiają innym, co możemy tolerować, a czego nie.

Autorzy bestsellerowej książki Granice w relacjach małżeńskich tym razem pokazują, jak wyznaczyć granice w randkowaniu i jak ich przestrzegać. Nie obawiaj się jednak – ta książka nie jest zbiorem kolejnych zakazów i ograniczeń, które ktokolwiek musiałby sobie narzucać. Nie jest też zwykłym poradnikiem na temat związków i szukania miłości swojego życia. To bardzo mądra pozycja, która pomoże osobom wolnym właściwie pokierować swym życiem uczuciowym. Dzięki radom autorów randkowanie stanie się pięknym okresem ich życia i pomoże zdobyć dobre doświadczenia, które w przyszłości pozwolą im zbudować satysfakcjonujący i głęboki związek małżeński. 

Recenzja portalu Bosko.pl

Recenzja portalu Recenzje chrześcijańskie

Recenzja portalu Można przeczytać

 

Książkę polecają: 

            

            

Opinie o produkcie (3)

3 marca 2016

Jakich cech wypatrujesz w swoim przyszłym małżonku/małżonce? Czy idąc na randkę, masz w głowie spis rzeczy, których nie jesteś w stanie zaakceptować w swojej przyszłej drugiej połówce? Czy na pewno są to dobre kryteria? Autorzy książki „Granice w randkowaniu” próbują odpowiedzieć na te i inne pytania związane z poszukiwaniem i wyborem partnera na całe życie. Książka ta to zbiór ciekawych rad i wskazówek, jak dobrze przygotować się do randki i nie podjąć złej decyzji, która może kosztować nas nasze wspólne przyszłe życie. Autorzy „Granic w randkowaniu” dają swoisty przepis na dobre, sprawiające radość spotkanie, ale równocześnie sensowne, wykorzystujące dany czas na dobre poznanie nas samych oraz potencjalnego ukochanego, ukochanej. Wartość i poważna rola stawiania sobie granic tkwi w ich mocy poznawczej oraz ochronie przed niebezpieczeństwem złamanego serca i konsekwencji źle podjętych decyzji. Ważne kwestie omówione w prosty ciekawy sposób i poparte interesującymi przykładami sprawiają, że „Granice w randkowaniu” czyta się z przyjemnością oraz pełnym skupieniem. Pozycja jak najbardziej do przeanalizowania dla każdego singla, „związkowca” oraz wciąż poszukującego miłości. (recenzja portalu Twoja Parafia)

18 kwietnia 2016

"Granice w randkowaniu" to poradnik dla tych osób, które chcą być szczęśliwe w małżeństwie. Autorzy udzielają rad dotyczących zasad randkowania, z których dowiemy się, jak dobrze wykorzystać czas na poznawanie nowych osób i znaleźć miłość swojego życia. Autorzy książki – Henry Cloud i John Townsend – podkreślają, że randkowanie może być pięknym okresem w życiu, ale pod warunkiem, że zostaną w nim zachowane odpowiednie granice dla naszego dobra. Nie chodzi tu jednak o pokazanie kolejnych zakazów i ograniczeń, które mielibyśmy sobie narzucić. Chodzi raczej o wyznaczenie właściwych granic w randkowaniu, po to, by w tym radosnym czasie, pełnym doświadczeń w poznawaniu potencjalnego małżonka, nie ranić siebie ani innych. Istotne jest też zachowanie odpowiedniego dystansu, by ze spokojem móc spojrzeć na całą sytuację. – Być może odkryjemy, że trzeba coś zmienić w sobie samym lub w tej drugiej osobie – zauważają autorzy poradnika. A może zrozumiemy, że brak radości oznacza, iż nie jesteśmy dobraną parą. Puenta jest jednak najistotniejsza: "lepiej odkryć to w okresie randkowania niż w małżeństwie". Dzięki temu mamy szansę zbudować w przyszłości satysfakcjonujący i głęboki związek małżeński.

28 kwietnia 2016

Randkowanie to fajna sprawa. Motyle w brzuchu, wspólne spędzanie czasu, oglądanie filmów, wypady na lody, trzymanie się za ręce, spoglądanie sobie w oczy i długie rozmowy. Jednym słowem poznawanie drugiego człowieka. Czy do randkowania można podejść w przemyślany, odpowiedzialny sposób? Autorzy przekonują, że jak najbardziej jest to możliwe. Zmienili mój sposób patrzenia na randki. Dali również narzędzia do tego, by randkować z rozwagą i mądrością. To praktyczny poradnik. Doktorzy przede wszystkim piszą o granicach, które, jeśli mamy je właściwie ustalone, sprawią, że bez trudu odnajdziemy się w świecie randek. Przekonują, że nie bez znaczenia jest to, czy osoba, z którą się spotykamy, wierzy w Boga tak samo jak my. Pokazują, jak odróżnić przyjaźń od miłości. Wyjaśniają, w jakich obszarach nie można się od siebie różnić, by stworzyć udany związek. Podają przykłady, które udowadniają, że relacje międzyludzkie są bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl