Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Zadziwiający wpływ tatusia
Zadziwiający wpływ tatusia
21,00 zł 15,75 zł
szt.
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC granatowa
Biblia pierwszego Kościoła okładka PVC granatowa
159,99 zł 119,99 zł
szt.
Bezpieczny komputer?
Bezpieczny komputer?
25,00 zł 18,75 zł
szt.
Klucz do głębszego życia
Klucz do głębszego życia
9,99 zł 7,49 zł
szt.
Komplet Ksiąg Nowego Testamentu NPD - e-booki
Komplet Ksiąg Nowego Testamentu NPD - e-booki
236,94 zł 177,71 zł
szt.
Skarby obietnic dla Ciebie
Skarby obietnic dla Ciebie
29,00 zł 21,75 zł
szt.
Tu wszystko się zaczęło
Tu wszystko się zaczęło
39,90 zł 29,93 zł
szt.
Nieplanowana ciąża
Nieplanowana ciąża
9,00 zł 6,75 zł
szt.
Opętanie
Opętanie
19,00 zł 14,25 zł
szt.
Słownik hermeneutyki biblijnej
Słownik hermeneutyki biblijnej
160,00 zł 120,00 zł
szt.
Encyklopedia Kościoła
Encyklopedia Kościoła
260,00 zł 195,00 zł
szt.

Nudne filmiki o narkotykach - komplet 6 filmików

Nudne filmiki o narkotykach_okladka.jpg
  • Promocja!
Dostępność: duża ilość
Cena: 90,00 zł 120,00 zł 90.00
ilość szt.
Zyskujesz 90 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

NUDNE FILMIKI O NARKOTYKACH

Komplet 6 filmików: Uzależnienie - Pole minowe - Trawa - Amfetamina - Dopalacze - Sztuka wyboru

6 płyt DVD

Autorzy: Oficyna Wydawnicza VOCATIO, Leszek Korzeniecki oraz Jakub Herok (Clay Qb)
Czas: 67 minut
EAN: 978-83-7829-286-9
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

 

POMOC DYDAKTYCZNA DLA NAUCZYCIELI ORAZ LIDERÓW MŁODZIEŻOWYCH

Nudne filmiki o narkotykach to projekt skierowany do młodzieży. Został on zrealizowany w myśl zasady „bawi i uczy”. Współczesna młodzież żyje w świecie natłoku przekazu multimedialnego, co sprawia, że coraz trudniej jest zdobyć uwagę młodych ludzi, gdy chce się im przekazać poważne treści. Postanowiliśmy zmierzyć się z tymi problemami komunikacyjnymi poprzez stworzenie serii krótkich, zabawnych filmów, które w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazują fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania. Film został tak skonstruowany, by być dobrą podstawą do dyskusji z młodzieżą w szkole.

Leszek Korzeniecki – twórca Nudnych filmików o narkotykach. Jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu korzystał z kilkunastu lat doświadczenia przy prowadzeniu spotkań dla 250 000 uczniów w polskich szkołach.

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca między innymi serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. Odcinek ósmy – Stopstart 8 otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 – PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.

 

 Płytę polecają:

     

 

Rekomendacja materiału edukacyjnego „Nudne filmiki o narkotykach” Oficyny Wydawniczej  VOCATIO:

Zebrany i przygotowany materiał „nudnych” filmików o narkotykach jest istotną propozycją edukacyjną skierowaną przede wszystkim do młodzieży.

Można go rekomendować, ponieważ wskazuje na istotne i aktualne nieustannie zagadnienia związane z uzależnieniem od narkotyków. To, co wskazuje tytuł jednego z nich, czyli „Sztuka wyboru”, jest zawsze wyzwaniem. Umiejętność dokonywania odpowiednich wyborów i konsekwencja w wytrwałości jest zawsze potrzebna młodzieży i dorosłym. „Sztuka wyboru” oznacza także umiejętne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, która może proponować nieprawdziwe życie „na odlocie”. „Raz wybierając – ciągle wybierać muszę”, jak pisał św. Augustyn, więc niech ten zestaw „nudnych” filmików służy pomocą w dobrych wyborach.   

Jest to może kolejny materiał edukacyjny, ale oryginalna forma wyróżnia go i zachęca do właściwego wykorzystania.   

o. dr Jan Dezyderiusz Pol OFM
Biuro Naczelnego Kapelana Więziennictwa
Centralny Zarząd Służby Więziennej

 

INFORMACJA DLA OSÓB PLANUJĄCYCH POKAZY PUBLICZNE PŁYT NUDNE FILMIKI O NARKOTYKACH

Przy zakupie Nudnych filmików o narkotykach, mogą Państwo nabyć licencję na odtwarzanie publiczne płyt, np. w szkołach czy też na spotkaniach z młodzieżą.

Zamówienia na licencję należy kierować na adres handlowy@vocatio.com.pl, podając imię i nazwisko (nazwę organizacji), adres podmiotu, numer NIP, numer telefonu oraz adres e-mailowy.

Koszt licencji ważnej przez rok na nieograniczoną ilość pokazów to 120 zł.

 

 ZAPRASZAMY DO POBRANIA MATERIAŁÓW DODATKOWYCH, KTÓRE POMOGĄ PRZEPROWADZIĆ SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ ORAZ ZREALIZOWAĆ ZAPLANOWANE CELE. LINK DO POBRANIA ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ, POD FILMIKAMI.

ZWIASTUN FILMU:

 

Opinie o produkcie (2)

12 września 2019

Na serię składa się sześć filmików: "Uzależnienie", "Pole minowe", "Trawa", "Amfetamina", "Dopalacze" i "Sztuka wyboru". Każdy z nich w zabawny sposób przybliża poważny problem narkotyków i dopalaczy. Mimo lekkiej formy - to mocna przestroga. Nie sugerujcie się tytułem. Jest on przekorny. Filmiki wcale nie są nudne. Są świetnie zrobione. Przekonuje do nich również to, że ich twórca, Leszek Korzeniecki, wie, o czym mówi. Jako nastolatek zażywał narkotyki. Filmiki przydadzą się liderom młodzieżowym do poprowadzenia spotkań, a wszystkim pozostałym do wzbogacenia wiedzy o narkotykach i przekonania się, jakie skutki niesie uzależnienie od nich.

20 stycznia 2020

Zebrany i przygotowany materiał "nudnych" filmików o narkotykach jest istotną propozycją edukacyjną skierowaną przede wszystkim do młodzieży. Można go rekomendować, ponieważ wskazuje na istotne i aktualne nieustannie zagadnienia związane z uzależnieniem od narkotyków. To, co wskazuje tytuł jednego z nich, czyli "Sztuka wyboru", jest zawsze wyzwaniem. Umiejętność dokonywania odpowiednich wyborów i konsekwencja w wytrwałości jest zawsze potrzebna młodzieży i dorosłym. "Sztuka wyboru" oznacza także umiejętne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, która może proponować nieprawdziwe życie "na odlocie". "Raz wybierając – ciągle wybierać muszę", jak pisał św. Augustyn, więc niech ten zestaw "nudnych" filmików służy pomocą w dobrych wyborach. Jest to może kolejny materiał edukacyjny, ale oryginalna forma wyróżnia go i zachęca do właściwego wykorzystania. (o. dr Jan Dezyderiusz Pol OFM, Biuro Naczelnego Kapelana Więziennictwa, Centralny Zarząd Służby Więziennej)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl