Producenci

Nudne filmiki o narkotykach - komplet 6 filmików

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 120,00 zł 120.00
ilość szt.
Zyskujesz 120 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

NUDNE FILMIKI O NARKOTYKACH

Komplet 6 filmików: Uzależnienie - Pole minowe - Trawa - Amfetamina - Dopalacze - Sztuka wyboru

6 płyt DVD

Autorzy: Oficyna Wydawnicza VOCATIO, Leszek Korzeniecki oraz Jakub Herok (Clay Qb)
Czas: 67 minut
EAN: 978-83-7829-286-9
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

 

POMOC DYDAKTYCZNA DLA NAUCZYCIELI ORAZ LIDERÓW MŁODZIEŻOWYCH

Nudne filmiki o narkotykach to projekt skierowany do młodzieży. Został on zrealizowany w myśl zasady „bawi i uczy”. Współczesna młodzież żyje w świecie natłoku przekazu multimedialnego, co sprawia, że coraz trudniej jest zdobyć uwagę młodych ludzi, gdy chce się im przekazać poważne treści. Postanowiliśmy zmierzyć się z tymi problemami komunikacyjnymi poprzez stworzenie serii krótkich, zabawnych filmów, które w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazują fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania. Film został tak skonstruowany, by być dobrą podstawą do dyskusji z młodzieżą w szkole.

Leszek Korzeniecki – twórca Nudnych filmików o narkotykach. Jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu korzystał z kilkunastu lat doświadczenia przy prowadzeniu spotkań dla 250 000 uczniów w polskich szkołach.

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca między innymi serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. Odcinek ósmy – Stopstart 8 otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 – PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.

 

 Płytę polecają:

     

 

Rekomendacja materiału edukacyjnego „Nudne filmiki o narkotykach” Oficyny Wydawniczej  VOCATIO:

Zebrany i przygotowany materiał „nudnych” filmików o narkotykach jest istotną propozycją edukacyjną skierowaną przede wszystkim do młodzieży.

Można go rekomendować, ponieważ wskazuje na istotne i aktualne nieustannie zagadnienia związane z uzależnieniem od narkotyków. To, co wskazuje tytuł jednego z nich, czyli „Sztuka wyboru”, jest zawsze wyzwaniem. Umiejętność dokonywania odpowiednich wyborów i konsekwencja w wytrwałości jest zawsze potrzebna młodzieży i dorosłym. „Sztuka wyboru” oznacza także umiejętne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, która może proponować nieprawdziwe życie „na odlocie”. „Raz wybierając – ciągle wybierać muszę”, jak pisał św. Augustyn, więc niech ten zestaw „nudnych” filmików służy pomocą w dobrych wyborach.   

Jest to może kolejny materiał edukacyjny, ale oryginalna forma wyróżnia go i zachęca do właściwego wykorzystania.   

o. dr Jan Dezyderiusz Pol OFM
Biuro Naczelnego Kapelana Więziennictwa
Centralny Zarząd Służby Więziennej

 

INFORMACJA DLA OSÓB PLANUJĄCYCH POKAZY PUBLICZNE PŁYT NUDNE FILMIKI O NARKOTYKACH

Przy zakupie Nudnych filmików o narkotykach, mogą Państwo nabyć licencję na odtwarzanie publiczne płyt, np. w szkołach czy też na spotkaniach z młodzieżą.

Zamówienia na licencję należy kierować na adres handlowy@vocatio.com.pl, podając imię i nazwisko (nazwę organizacji), adres podmiotu, numer NIP, numer telefonu oraz adres e-mailowy.

Koszt licencji ważnej przez rok na nieograniczoną ilość pokazów to 120 zł.

 

 ZAPRASZAMY DO POBRANIA MATERIAŁÓW DODATKOWYCH, KTÓRE POMOGĄ PRZEPROWADZIĆ SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ ORAZ ZREALIZOWAĆ ZAPLANOWANE CELE. LINK DO POBRANIA ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ, POD FILMIKAMI.

ZWIASTUN FILMU:

 

Opinie o produkcie (2)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu, wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

12 września 2019

Na serię składa się sześć filmików: "Uzależnienie", "Pole minowe", "Trawa", "Amfetamina", "Dopalacze" i "Sztuka wyboru". Każdy z nich w zabawny sposób przybliża poważny problem narkotyków i dopalaczy. Mimo lekkiej formy - to mocna przestroga. Nie sugerujcie się tytułem. Jest on przekorny. Filmiki wcale nie są nudne. Są świetnie zrobione. Przekonuje do nich również to, że ich twórca, Leszek Korzeniecki, wie, o czym mówi. Jako nastolatek zażywał narkotyki. Filmiki przydadzą się liderom młodzieżowym do poprowadzenia spotkań, a wszystkim pozostałym do wzbogacenia wiedzy o narkotykach i przekonania się, jakie skutki niesie uzależnienie od nich.

20 stycznia 2020

Zebrany i przygotowany materiał "nudnych" filmików o narkotykach jest istotną propozycją edukacyjną skierowaną przede wszystkim do młodzieży. Można go rekomendować, ponieważ wskazuje na istotne i aktualne nieustannie zagadnienia związane z uzależnieniem od narkotyków. To, co wskazuje tytuł jednego z nich, czyli "Sztuka wyboru", jest zawsze wyzwaniem. Umiejętność dokonywania odpowiednich wyborów i konsekwencja w wytrwałości jest zawsze potrzebna młodzieży i dorosłym. "Sztuka wyboru" oznacza także umiejętne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, która może proponować nieprawdziwe życie "na odlocie". "Raz wybierając – ciągle wybierać muszę", jak pisał św. Augustyn, więc niech ten zestaw "nudnych" filmików służy pomocą w dobrych wyborach. Jest to może kolejny materiał edukacyjny, ale oryginalna forma wyróżnia go i zachęca do właściwego wykorzystania. (o. dr Jan Dezyderiusz Pol OFM, Biuro Naczelnego Kapelana Więziennictwa, Centralny Zarząd Służby Więziennej)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl