Producenci

Odważ się pokonać granice

odwaz_sie_pokonac_granice.jpg
  • Promocja!
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,43 zł 34,90 zł 24.43
ilość szt.
Zyskujesz 24 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

ODWAŻ SIĘ POKONAĆ GRANICE

Autor: dr John Townsend
Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2018
Format:    125 x 195 mm
Oprawa:    miękka
Liczba stron:    272

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:   978-83-7829-265-4

 

Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny. Gdzie zawodzą granice, tam rozpadają się relacje, ludzie cierpią, a jakość życia spada. Granice dotykają naszej psychiki oraz więzi ciała i ducha, dlatego tak ważne jest ustalenie zdrowych granic, które będą nas chronić. Ten temat pojawił się w bestsellerowej książce Sztuka mówienia NIE, która odmieniła życie wielu osób, ucząc je mówienia NIE wtedy, gdy tego potrzebują, i egzekwowania od innych poszanowania osobistych granic wolności i niezależności.

        W jakimś momencie zaczynamy jednak zadawać sobie pytanie: „Po doświadczeniu trudnych relacji, które kazały mi wyznaczyć granice, skąd mam wiedzieć, kiedy i jak mogę znów zaryzykować i nawiązać z kimś nowe więzi?”. Gdy minie już ból, trzeba na nowo podjąć ryzyko ufania innym, jednak tym razem w mądrzejszy sposób. Musimy wyjść wtedy poza granice ochronne, które wytyczyliśmy sobie w relacjach z najbliższymi, i ponownie doświadczyć bliskości, do której przecież zostaliśmy stworzeni.

         Z tego właśnie powodu książka ta nosi tytuł Odważ się pokonać granice. Została ona napisana po to, by uczyć sposobu identyfikowania tego, co poszło źle w naszych relacjach z ludźmi i jak w tych relacjach wzrastać. Ma ona również pomóc określić, czy ktoś jest godny naszego zaufania i pokazać, jak przejść przez proces bezpiecznego i stopniowego otwierania się. Kiedy już określimy swoje granice ochronne i nadejdzie właściwy czas, możemy wyjść poza to, co stanowiło naszą barierę zabezpieczającą i znaleźć wspaniałe więzi, głębię i wolność, czyli miejsce, w którym Bóg chciał nas mieć od samego początku.

Recenzja na blogu Biegnąc pod wiatr

Recenzja na portalu Recenzje chrześcijańskie

Recenzja na portalu Motyw Kobiety

 

Opinie o produkcie (1)

21 stycznia 2020

"Bezpieczne relacje" i "Odważ się pokonać granice" to kolejne książki bestsellerowych autorów: dr. Henry Clouda i dr. Johna Townsenda, po które sięgnęłam i które były dla mnie w jakiś sposób porządkujące w zakresie doświadczeń interpersonalnych. Relacje międzyludzkie to bliższe lub dalsze więzi angażujące osoby z różnymi temperamentami, paradygmatami, emocjonalnością i wrażliwością… Odbieramy je zwykle całym sobą – na wielu płaszczyznach duszy, dlatego lubią się komplikować. Potrzeba więc czasem zdrowego dystansu lub opinii osoby postronnej, żeby umieć się odnaleźć. Autorzy recenzowanych pozycji służą głosem doradczym, dostarczając wiedzę o mechanizmach stojących za trudnymi, a czasem toksycznymi relacjami i o sposobach radzenia sobie z nimi. (…) "Odważ się pokonać granice" dr. Johna Townsenda to książka o budowaniu zdrowych relacji po trudnych doświadczeniach. Chodzi zarówno o relacje nowe, jak i odbudowanie tych, które nie funkcjonowały należycie, gdyż zdaniem ww. autorów nigdy nie wiadomo, czy relacja ma szansę, zanim nie zaczniemy właściwie postępować, a zmiana jednej osoby często wpływa na zmianę tej drugiej. Książka "Odważ się pokonać granice" zawierała więcej wątków, nad którymi dłużej się zastanawiałam, jednak ku mojemu zdziwieniu, najwięcej razy przypominał mi się fragment o umiejętności przeżycia żałoby, dzięki której ludzkie zranienia stają się wspomnieniami zamiast źródłem wewnętrznego bólu. Zagłuszenie, odcięcie, czy też zbyt głębokie i samotne przeżywanie emocji może i sprawi, że poczujemy się dzielni, ale pozostanie w nas krzywda, która będzie oddziaływać na nasze samopoczucie lub wybory. Podsumowując, książki "Bezpieczne relacje" i "Odważ się pokonać granice" polecam czytać w pakiecie, gdyż uzupełniają się tematycznie. Moje inspiracje zaczerpnięte z recenzowanych książek, często odrywały się od ich tematyki i przykładałam je do innych znanych mi doświadczeń i wtedy czytanie bardziej przypominało trawienie. Kilka fragmentów pozaznaczałam ołówkiem, pewnie będę do nich wracać. (Recenzja na portalu Recenzje chrześcijańskie)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl