Producenci

Omnium artifex docuit me sapientia

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.
Zyskujesz 49 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

OMNIUM ARTIFEX DOCUIT ME SAPIENTIA
Księga pamiątkowa dla Księdza Doktora Stanisława Jankowskiego SDB w 75. rocznicę urodzin

AD MULTOS ANNOS

Redaktor: ks. Dariusz Sztuk SDB
Wydanie: pierwsze
Format: 155 x 225 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 278
 
Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-287-6

Z prawdziwą przyjemnością przyjąłem zaproszenie skierowane do mnie przez salezjańską wspólnotę zakonną w Pile do napisania kilku słów wprowadzenia do publikacji będącej wyrazem wdzięczności – z okazji 75. rocznicy urodzin – dla ks. Stanisława Jankowskiego, wielkiego pasjonata i propagatora wiedzy biblijnej. Na samym początku – jeszcze przed zwróceniem uwagi na kompetencje biblisty – pragnę podkreślić szlachetność wspomnianej osoby. Jak długo sięgam pamięcią – od momentu spotkania po raz pierwszy w Rzymie w 1977 r. w trakcie studiów biblijnych – ks. Stanisław wyróżniał się pośród wszystkich moich kolegów niezwykłą pilnością, punktualnością, pokorą i kulturą.

    Wiedzę biblijną zdobywał najpierw na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie w Papieskim Instytucie Biblijnym. Tam – u ojca profesora Ugo Vanniego – napisał licencjat zatytułowany Cristo Educatore nella Lettera a Laodicea, czyli Chrystus wychowawca według Listu do Laodycei. Na doktorat przygotowywał pracę z zakresu krytyki tekstu, czyli dzieło nadzwyczaj trudne, domagające się niezwykle analitycznego ducha, a jednocześnie obarczone dużym stopniem prawdopodobieństwa. Tylko niezwykłej cierpliwości można przypisać to, że przy tej okazji nie stracił zdrowia. Studiował także w École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie. Doktorat zdobył na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2001). Po powrocie do kraju uczył w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą, gdzie też został rektorem. Następnie w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego główne zainteresowania naukowe dotyczą – jak mi się zdaje – pięciu tematów: Biblia, Ziemia Święta, małżeństwo i rodzina, wychowanie, ekumenizm. (…)

   Niech dotychczasowe dokonania czcigodnego Jubilata będą dla niego źródłem wielu radości i satysfakcji życiowej. Niech Duch Święty wspiera go w jego dalszych zmaganiach z Pismem Świętym. Niech go obdarza dobrym zdrowiem i zbawieniem. Ta zaś książka niech będzie wyrazem głębokiego uznania i szacunku ludzi świeckich, osób życia konsekrowanego, duchowieństwa, polskich biblistów, w tym także księży biskupów.

 

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl