Rocznik Biblijny nr 5 (2025)
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Opis
Rocznik Biblijny
nr 5 (2025)
(PDF)
ISSN: 2720-443X
Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy Biblii,
z prawdziwą radością oddajemy do Państwa rąk piąty numer internetowego czasopisma „Rocznik Biblijny”, nieodpłatnego periodyku, w którym prezentujemy ciekawe tematy związane z Biblią oraz informujemy o pracach biblijnych, jakie trwają w Oficynie Wydawniczej VOCATIO oraz w jej imprincie Wydawnictwie NPD.
Na stronicach tej publikacji piszemy o różnych interesujących, choć mniej znanych inicjatywach, a także o wybranych projektach realizowanych ku Bożej chwale.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy nie tylko do kontaktu, ale i do współpracy. Z Redakcją RB najlepiej porozumiewać się e-mailowo przez adres: rb@vocatio.com.pl.
Aktualny numer „Rocznika Biblijnego” postanowiliśmy poświęcić problemowi fałszywych nauczycieli, którzy (obok fałszywych proroków) w historii zbawienia pojawiali się nieustannie, lecz w XX i XXI wieku stali się prawdziwą zmorą, która zgodnie z Dz 20,29; 1 Kor 15,29; 1 Kor 15,33; 2 Kor 11,13; Ga 1,7; Ga 4,17; 2 Tes 2,2; 1 Tm 4,1; 2 P 2,1 charakteryzuje czasy ostateczne. W wyniku działania tych agentów ciemności ludzie uczciwie szukający Boga albo nigdy do Niego nie dochodzą (por. Rz 2,24), albo odstępują od wiary (por. 1 Tm 4,1), albo w końcu stają się szydercami (por. 2 P 3,3; Jud 18). W każdym z tych przypadków czeka ich wieczne potępienie.
Fałszywi nauczyciele (często występujący nawet jako osoby stanu duchownego, przywódcy religijni lub polityczni – por. Dz 20,29-30) lubią być poważani, admirowani jako autorytety (por. Rz 1,21-22) o duchowości wyższej niż ogół społeczny, który prywatnie sami uważają za motłoch (por. J 7,49). Swymi z pozoru mądrymi wypowiedziami (por. Łk 7,35) zaskarbiają sobie zaufanie słuchaczy. Jednak ich nauczanie w ostatecznym rozrachunku nie prowadzi nikogo do uświęconego życia, bez którego przecież nikt nie ujrzy PANA (por. Hbr 12,14). Ich nauczanie nie wyjaśnia słuchaczom, na czym polega Dobra Wiadomość o ratunku, który jest tylko w Chrystusie. Jezus z Nazaretu wypowiadając się o takich ludziach, powiedział, że są hipokrytami, którzy sami nie wchodzą do Królestwa Niebios, a tym, którzy pragną tam się dostać, utrudniają wstęp, jak tylko mogą (por. Mt 23,13). Innymi słowy są to wilki w owczych skórach (por. Mt 7,15).
Piotr Wacławik
redaktor naczelny
Piąty numer „Rocznika Biblijnego” mogą Państwo pobrać pod podanym poniżej na dole strony linkiem.
Pliki do pobrania:
Bezpieczeństwo
Opinie o produkcie (0)
Newsletter






Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu, wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.