Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Myśli samobójcze
Myśli samobójcze
9,00 zł 6,75 zł
szt.
Małżeństwo po rozwodzie
Małżeństwo po rozwodzie
24,99 zł 18,74 zł
szt.
Niesforne aniołki
Niesforne aniołki
58,00 zł 43,50 zł
szt.
Na progu piekła
Na progu piekła
29,90 zł 22,43 zł
szt.
Był raz sobie krasnoludek
Był raz sobie krasnoludek
9,99 zł 7,49 zł
szt.
Przewodnik po Biblii
Przewodnik po Biblii
85,00 zł 63,75 zł
szt.
Jak zostać szamanem sprzedaży
Jak zostać szamanem sprzedaży
39,00 zł 29,25 zł
szt.
Słownik symboliki biblijnej
Słownik symboliki biblijnej
200,00 zł 150,00 zł
szt.
Sztuka wyrażania miłości
Sztuka wyrażania miłości
19,00 zł 14,25 zł
szt.
Drugi list do Koryntian (NPD)
Drugi list do Koryntian (NPD)
12,00 zł 9,00 zł
szt.
Tu wszystko się zaczęło
Tu wszystko się zaczęło
39,90 zł 29,93 zł
szt.
Księga zwycięzców
Księga zwycięzców
29,00 zł 21,75 zł
szt.

Słownik teologii św. Pawła

Slownik sw Pawla.jpg
  • Promocja!
Dostępność: duża ilość
Cena: 150,00 zł 200,00 zł 150.00
ilość szt.
Zyskujesz 150 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.5
Autor: -
Kod produktu: 164
Pin It

Opis

Słownik teologii św. Pawła
Prymasowska Seria Biblijna

Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2010
Redakcja:    Gerald F. Hawthorne, Ralph P. Martin, Daniel G. Reid
Tytuł oryginału    Dictionary of Paul and His Letters
Wydawca oryginału:    InterVarsity
Format:    165 x 235 mm
Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
Liczba stron:    1020
 
Wydawca:    Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN:    978-83-7492-097-1
 
     

„Prymasowska Seria Biblijna” wzbogaca się o nową, niezwykle ważną i potrzebną publikację, a jest to przedsięwzięcie prawdziwie monumentalne, zarówno pod względem objętości, jak i wartości merytorycznej zawartego w niej materiału. Opracowana przez starannie dobrany zespół kompetentnych biblistów oraz historyków i znawców starożytności, odzwierciedla – zgodnie z tytułem serii wydawniczej, w której ukazał się jej oryginał angielski (A Compendium of Contemporary Biblical Scholarship) – najnowszy stan wiedzy na temat Pawła, jego życia, działalności, piśmiennictwa i oddziaływania. Od czasu wydania w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii  stała się ona cenionym powszechnie podręcznikiem, swoistą kopalnią rzeczowo uporządkowanej wiedzy, rozproszonej przedtem w wielu publikacjach i przyczynkach. Niezwykle ważnym atutem tej książki jest również fakt, że wychodzi ona poza ściśle określone ramy wyznaniowe, godząc rozmaite, czasami odległe od siebie, podejścia, zapatrywania i poglądy. Właśnie dlatego jest ceniona za dialogowy i ekumeniczny charakter, dzięki czemu z wielkim pożytkiem korzystają z niej zainteresowani badacze i studenci Pisma Świętego wywodzący się z różnych tradycji religijnych i wyznań chrześcijańskich. Także w Polsce to spojrzenie jest na pewno warte przybliżenia i upowszechnienia.

Przywykliśmy do tego, że życie i twórczość Apostoła Narodów są przedstawiane w kluczu chronologicznym, wyszczególniającym kolejne etapy jego życia i działalności, w której na pierwszy plan wybijają się trzy wielkie wyprawy misyjne. Ta monumentalna publikacja ma odmienny układ, oparty na ułożonych alfabetycznie hasłach, które w systematyczny i wyważony sposób przybliżają najrozmaitsze aspekty naukowej wiedzy ma temat Apostoła Narodów i jego dzieła. Autorzy dołożyli starań, by zawrzeć w nich najważniejsze i najsolidniejsze elementy wielowiekowych dociekań i ustaleń, respektując zarazem te obszary badawcze, w których ciągle jeszcze daleko jest do przejrzystości i pełnej zgody uczonych. Rozeznanie, jakie otrzymujemy, jest wszechstronne i pogłębione, uwzględnia różne aspekty synchronicznego i diachronicznego podejścia do Biblii, stroniąc od nieuprawnionych bądź jednostronnych wniosków i sugestii.

Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

Opinie o produkcie (2)

28 października 2015

"Słownik teologii św. Pawła" jest dziełem anglojęzycznych biblistów z różnych wspólnot chrześcijańskich, którzy solidnie opracowują hasła odnoszące się do środowisk, w których wzrastał i pracował, życia, działania i teologii Apostoła Narodów. Omawiają ważne zagadnienia, krytycznie oceniają wcześniejsze poglądy i podają rozwiązania na ogół pełne równowagi, często zgodne z tradycyjnym podejściem kwestionowanym przez wpływowych autorów, których argumentacja okazywała się zwykle jednostronna. Niekiedy widać wpływ na sposób rozumienia nauki św. Pawła przynależności danego uczonego do określonej wspólnoty, ale z reguły analiza przeprowadzana jest w sposób rzetelny w oparciu o wiedzę filologiczną i znajomość okoliczności i środowiska, w których powstawały poszczególne teksty. Słownik jest cenną pomocą dla biblistów, studentów teologii oraz wszystkich zainteresowanych chrześcijańskim życiem. Umożliwia zapoznanie się z ważnymi zagadnieniami z początków chrześcijaństwa, rolą św. Pawła w tworzeniu refleksji nad prawdami wiary i wynikającymi z nich zasadami życia. Pokazuje, na co Apostoł Narodów zwracał uwagę, a także czego nie można znaleźć w jego myśli, choć niekiedy chcieliby się na niego powoływać przedstawiciele współczesnej cywilizacji konsumpcyjnej. Każdy artykuł zawiera bibliografię, w której przeważają publikacje w języku angielskim. Jest to dodatkowa pomoc dla osób pragnących podjąć głębsze studia omawianych zagadnień. Tłumaczenie i wydanie tej pozycji w Wydawnictwie VOCATIO w Prymasowskiej Serii Biblijnej znacznie wzbogaciło zbiór wartościowych pomocy dostępnych polskiemu czytelnikowi.

9 listopada 2015

Znakomita publikacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl