Producenci

Słownik teologii św. Pawła

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 200,00 zł 200.00
ilość szt.
Zyskujesz 200 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Słownik teologii św. Pawła
Prymasowska Seria Biblijna

Wydanie:    pierwsze
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2010
Redakcja:    Gerald F. Hawthorne, Ralph P. Martin, Daniel G. Reid
Tytuł oryginału    Dictionary of Paul and His Letters
Wydawca oryginału:    InterVarsity
Format:    165 x 235 mm
Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
Liczba stron:    1020
 
Wydawca:    Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN:    978-83-7492-097-1
 
     

„Prymasowska Seria Biblijna” wzbogaca się o nową, niezwykle ważną i potrzebną publikację, a jest to przedsięwzięcie prawdziwie monumentalne, zarówno pod względem objętości, jak i wartości merytorycznej zawartego w niej materiału. Opracowana przez starannie dobrany zespół kompetentnych biblistów oraz historyków i znawców starożytności, odzwierciedla – zgodnie z tytułem serii wydawniczej, w której ukazał się jej oryginał angielski (A Compendium of Contemporary Biblical Scholarship) – najnowszy stan wiedzy na temat Pawła, jego życia, działalności, piśmiennictwa i oddziaływania. Od czasu wydania w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii  stała się ona cenionym powszechnie podręcznikiem, swoistą kopalnią rzeczowo uporządkowanej wiedzy, rozproszonej przedtem w wielu publikacjach i przyczynkach. Niezwykle ważnym atutem tej książki jest również fakt, że wychodzi ona poza ściśle określone ramy wyznaniowe, godząc rozmaite, czasami odległe od siebie, podejścia, zapatrywania i poglądy. Właśnie dlatego jest ceniona za dialogowy i ekumeniczny charakter, dzięki czemu z wielkim pożytkiem korzystają z niej zainteresowani badacze i studenci Pisma Świętego wywodzący się z różnych tradycji religijnych i wyznań chrześcijańskich. Także w Polsce to spojrzenie jest na pewno warte przybliżenia i upowszechnienia.

Przywykliśmy do tego, że życie i twórczość Apostoła Narodów są przedstawiane w kluczu chronologicznym, wyszczególniającym kolejne etapy jego życia i działalności, w której na pierwszy plan wybijają się trzy wielkie wyprawy misyjne. Ta monumentalna publikacja ma odmienny układ, oparty na ułożonych alfabetycznie hasłach, które w systematyczny i wyważony sposób przybliżają najrozmaitsze aspekty naukowej wiedzy ma temat Apostoła Narodów i jego dzieła. Autorzy dołożyli starań, by zawrzeć w nich najważniejsze i najsolidniejsze elementy wielowiekowych dociekań i ustaleń, respektując zarazem te obszary badawcze, w których ciągle jeszcze daleko jest do przejrzystości i pełnej zgody uczonych. Rozeznanie, jakie otrzymujemy, jest wszechstronne i pogłębione, uwzględnia różne aspekty synchronicznego i diachronicznego podejścia do Biblii, stroniąc od nieuprawnionych bądź jednostronnych wniosków i sugestii.

Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

Opinie o produkcie (2)

28 października 2015

"Słownik teologii św. Pawła" jest dziełem anglojęzycznych biblistów z różnych wspólnot chrześcijańskich, którzy solidnie opracowują hasła odnoszące się do środowisk, w których wzrastał i pracował, życia, działania i teologii Apostoła Narodów. Omawiają ważne zagadnienia, krytycznie oceniają wcześniejsze poglądy i podają rozwiązania na ogół pełne równowagi, często zgodne z tradycyjnym podejściem kwestionowanym przez wpływowych autorów, których argumentacja okazywała się zwykle jednostronna. Niekiedy widać wpływ na sposób rozumienia nauki św. Pawła przynależności danego uczonego do określonej wspólnoty, ale z reguły analiza przeprowadzana jest w sposób rzetelny w oparciu o wiedzę filologiczną i znajomość okoliczności i środowiska, w których powstawały poszczególne teksty. Słownik jest cenną pomocą dla biblistów, studentów teologii oraz wszystkich zainteresowanych chrześcijańskim życiem. Umożliwia zapoznanie się z ważnymi zagadnieniami z początków chrześcijaństwa, rolą św. Pawła w tworzeniu refleksji nad prawdami wiary i wynikającymi z nich zasadami życia. Pokazuje, na co Apostoł Narodów zwracał uwagę, a także czego nie można znaleźć w jego myśli, choć niekiedy chcieliby się na niego powoływać przedstawiciele współczesnej cywilizacji konsumpcyjnej. Każdy artykuł zawiera bibliografię, w której przeważają publikacje w języku angielskim. Jest to dodatkowa pomoc dla osób pragnących podjąć głębsze studia omawianych zagadnień. Tłumaczenie i wydanie tej pozycji w Wydawnictwie VOCATIO w Prymasowskiej Serii Biblijnej znacznie wzbogaciło zbiór wartościowych pomocy dostępnych polskiemu czytelnikowi.

9 listopada 2015

Znakomita publikacja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl