Nasi Autorzy

Pozostałe promocje
Uwielbiaj duszo moja Pana. Festa III - CD
Uwielbiaj duszo moja Pana. Festa III - CD
19,50 zł 13,65 zł
szt.
Słowo, które łączy
Słowo, które łączy
28,00 zł 19,60 zł
szt.
Chrześcijaństwo, a sekty i religie
Chrześcijaństwo, a sekty i religie
5,00 zł 3,50 zł
szt.
Nowy Testament. Przekład na Wielki Jubileusz Roku 2000
Nowy Testament. Przekład na Wielki Jubileusz Roku 2000
69,00 zł 48,30 zł
Jak zrujnować sobie życie przed 40
Jak zrujnować sobie życie przed 40
19,00 zł 13,30 zł
szt.
Inspiracje na każdy dzień roku
Inspiracje na każdy dzień roku
39,90 zł 27,93 zł
szt.
Soren Kierkegaard - życie prawdziwe
Soren Kierkegaard - życie prawdziwe
25,00 zł 17,50 zł
szt.
E-book (ePub) - Kim jestem?
E-book (ePub) - Kim jestem?
20,25 zł 14,17 zł
szt.

Uzależnienie. Nudne filmiki o narkotykach cz. 1

nudne_filmiki_cz1_uzaleznienie_WZNOW.jpg
  • Promocja!
Dostępność: duża ilość
Cena: 13,93 zł 19,90 zł 13.93
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Uzależnienie. Nudne filmiki o narkotykach, cz. 1

DVD

Autorzy: Oficyna Wydawnicza VOCATIO, Leszek Korzeniecki oraz Jakub Herok (Clay Qb)

Czas: 10 minut

EAN: 978-83-7829-220-3

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

 

POMOC DYDAKTYCZNA DLA NAUCZYCIELI ORAZ LIDERÓW MŁODZIEŻOWYCH

Nudne filmiki o narkotykach, z których pierwszy odcinek nosi tytuł Uzależnienie, to projekt skierowany do młodzieży. Został on zrealizowany w myśl zasady „bawi i uczy”. Współczesna młodzież żyje w świecie natłoku przekazu multimedialnego, co sprawia, że coraz trudniej jest zdobyć uwagę młodych ludzi, gdy chce się im przekazać poważne treści. Postanowiliśmy zmierzyć się z tymi problemami komunikacyjnymi poprzez stworzenie serii krótkich, zabawnych filmów, które w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazują fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania. Film został tak skonstruowany, by być dobrą podstawą do dyskusji z młodzieżą w szkole.

Leszek Korzeniecki – twórca Nudnych filmików o narkotykach. Jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu korzystał z kilkunastu lat doświadczenia przy prowadzeniu spotkań dla 250 000 uczniów w polskich szkołach.

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca między innymi serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. Odcinek ósmy – Stopstart 8 otrzymał nagrodę ADAM AWARD 2015 – PARABLE AWARD na Sabaoth International Film Festival.

 

 Płytę polecają:

 

     

 

ZWIASTUN FILMU:

 

Opinie o produkcie (1)

5 stycznia 2017

"Nudne filmiki o narkotykach" wcale nie są nużące! Koniecznie namówcie swoich wychowawców, by puścili je na godzinie wychowawczej. Część pierwsza serii, zatytułowana "Uzależnienie", trwa zaledwie dziesięć minut, a może uchronić przed poważnymi problemami a nawet przed śmiercią! Najważniejsze, że film pozbawiony jest męczącej gadaniny. Poważne treści podane są w przystępny sposób – narrator posługuje się językiem, zrozumiałym dla młodego człowieka. Teksty są żartobliwe, ale wymowne. Na przykład: za branie narkotyków dostajemy nagrodę – płytę... nagrobną. Mamy do czynienia z pozornie zabawną kreskówką, ale upadki bohatera (te dosłowne i w przenośni) śmieszą tylko do czasu, aż stacza się on na samo dno, wpada do grobu… "Branie" porównane jest do gnicia – tego procesu już nie będzie można odwrócić! Obraz jest dosadnym ostrzeżeniem przed konsekwencjami stosowania używek, ale nie ma w nim moralizatorstwa. Z pewnością trafi do współczesnej młodzieży, fanów "Włatcy Móch" i "Simpsonów".

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl