Producenci

Nowy Testament dla moderatorów

  • Promocja!
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 98,00 zł 140,00 zł 98.00
ilość szt.
Zyskujesz 98 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Nowy Testament dla moderatorów

Autor: 
   ks. prof. Remigiusz Popowski SDB, Lyman Coleman
Wydanie:    drugie
Data i miejsce wydania:    Warszawa 2010
Tytuł oryginału    The Serendipity New Testament
Format:    165 x 235 mm
Oprawa:    twarda z obwolutą, złote tłoczenia, szyta nicią, z kapitałką
Liczba stron:    696+47

Wydawca:    Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN:    978-83-7492-147-3
 

Nowy Testament dla moderatorów to bardzo szczególne wydanie Pisma Świętego. W tej publikacji do znakomitego, nowoczesnego przekładu Nowego Testamentu dokonanego przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB (KUL) zaimplementowano szeroko znany na Zachodzie przewodnik do praktycznego studium biblijnego zwany Serendipity Bible. Materiał z tego przewodnika umieszczony na marginaliach i w stopkach każdej strony niniejszej książki udostępnia Czytelnikowi nie tylko dodatkowe wnikliwe komentarze do tekstu i kontekstu, ale także świetnie przemyślane pytania. Te pytania są znakomitą propozycją do dyskusji nie tylko dla prowadzącego studium w ramach kręgów biblijnych, ale także dla każdego, kto w osobistej refleksji z nabożeństwem pochyla się nad Biblią. Każdy, kto brał udział w kręgach biblijnych, wspólnotowym rozważaniu tekstów biblijnych czy skrutacji Pisma Świętego doceni niewątpliwie zalety tego opracowania. Z całą pewnością będą nim zainteresowani moderatorzy Dzieła Biblijnego, liderzy grup Światło - Życie, katechiści, katecheci i wszyscy powołani do dzielenia się Słowem Bożym.

Przekład ks. prof. Popowskiego powstał całkowicie niezależnie od komentarzy Serendipity Bible. Z tego powodu tekst Serendipity został do tego właśnie przekładu dostosowany. Wprowadzono również konieczne adaptacje kulturowe, aby książka odpowiadała potrzebom polskiego Czytelnika.

NOWE WYDANIE UZUPEŁNIONE ZOSTAŁO O KOMENTARZ DO NOWEGO TESTAMENTU W KOLORZE

Opinie o produkcie (2)

9 listopada 2015

Moje najnowsze odkrycie. Świetnie nadaje się do studiowania Biblii samemu albo na przykład na grupach domowych. Dobrze pomyślane!

9 listopada 2015

Niniejszą pozycję można po prostu nazwać "dobrym gotowcem". Sam, wielokrotnie próbowałem opracować różne kursy biblijne. Dwoiłem się i troiłem, ponieważ nie wiedziałem, od czego w nich rozpocząć. W tym opracowaniu znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dla jej odbiorców zostały bowiem przygotowane "kursy problemowe z Nowego Testamentu". Autorzy podzielili je na 5 działów, które pozwolą systematycznie poznawać Pismo święte i kształtować życie duchowe. Są nimi: Życie w grupie, Życie we wspólnocie, Życie duchowe, Życie osobiste oraz Tematy biblijne. Poza studium problemowym, Autorzy pozycji zachęcają do studium księgi, lekcjonarza, studium indywidualnego oraz słynnych historii biblijnych. Te różne sposoby "ugryzienia" tekstu Pisma świętego dają naprawdę wielki wachlarz możliwości. Dla każdego coś miłego. Ponadto, bardzo dużym atutem tego dzieła są trafne komentarze i pytania na marginesach. Każda Księga rozpoczyna się treściwym wprowadzeniem, które pozwala "innymi oczyma" spojrzeć na rozważany tekst. Dowiemy się z niego kilku ciekawostek o autorze, informacji o czasie powstania Księgi, wnioski odnośnie treści, wypis cech charakterystycznych oraz omówienie budowy Księgi. Sam tekst Ewangelii (oraz innych Ksiąg nowotestamentalnych) jest "z każdej strony" opatrzony różnej maści pytaniami, które motywują do "bliższego" spotkania się z Natchnionym Tekstem. Dzięki nim, zarówno rozjaśnią się nam symbole biblijne, jak i zostanie ułatwiona "droga do zrozumienia", że Pismo święte nie jest "starym, suchym tekstem" lecz Słowem Boga, które przekonuje do innego spojrzenia na nasze życie. Zdecydowanie polecam.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl